Z przyjemnością ogłaszamy daty kolejnej edycji programu certyfikacyjnego Language Coaching Certification, który zostanie zrealizowany w języku polskim. Kurs posiada akredytację ICF – International Coach Federation (30 godzin CCE – Continuing Coaching Education plus 6 godzin Resource Development) oraz brytyjską akredytację CPD Certification Service. Optymalnie równoważy teorię i praktykę – tworzy przestrzeń na aktywny coaching, dzięki czemu uczestnicy natychmiast doświadczają uczenia się poprzez działanie i od razu zaczynają praktykować coaching.
MODUŁ I – Wprowadzenie do coachingu
Pierwszy moduł kursu jest wprowadzeniem uczestników do świata life coachingu, robi miejsce na poznanie zasad oraz standardów kompetencyjnych i etycznych określonych przez International Coach Federation – największą, niezależną, międzynarodową organizację zrzeszającą coachów i szkoły coachingu. Pozwala zrozumieć teorię oraz reguły uzasadniające coaching czerpiący z naturalnych zdolności mózgu, stale odnosząc się do badań z dziedziny neuronauki, które wspierają nas w zrozumieniu ogromnego potencjału i mocy rozmów w stylu coachingowym, a także są źródłem wiedzy na temat tego, jak takie rozmowy tworzyć. Postawa coachigowa, którą uczestnicy kursu zaczynają kształtować na sali warsztatowej, staje się dla nich ścieżką do autentycznego towarzyszenia klientom w ich uczeniu się, a także narzędziem, które pozwala uczącym się na pogłębianie własnej świadomości – świadome kierowanie swojej uwagi oraz świadomy rozwój.
W czasie warsztatów uczestnicy rozwijają kluczowe kompetencje coachingowe, takie jak aktywne słuchanie, stawianie mocnych pytań; uczą się jak być obecnym w procesie coachingu, jak prowadzić skuteczne rozmowy coachingowe; poznają modele coachingowe. Natychmiast rozpoczynają praktykę umiejętności coachingowych, która stanowi bazę do wprowadzenia koncepcji i struktury coachingu językowego Neurolanguage Coaching®.
MODUŁ II – Neuronauka & Inteligencja Emocjonalna
Drugi moduł kursu zabiera uczestników w świat neuronauki i wiedzy, którą z tej dziedziny czerpiemy: jak funkcjonuje, uczy się i działa mózg. Krok po kroku wzbogacamy naszą wiedzę o mózgu, co pozwala nam spojrzeć na uczenie się i na nauczanie języka z zupełnie nowej perspektywy, a także od razu stosować tą wiedzę w praktyce. Stajemy się świadomi istnienia “emocjonalnego mózgu”, bólu społecznego, dowiadujemy się jaki jest potencjalnie idealny stan do uczenia się; pogłębiamy swój szacunek wobec osób uczących się, postrzegając każdą z nich indywidualnie, rozumiejąc, dlaczego każda z nich jest inna i z jakiego powodu uznanie i uszanowanie tej indywidualności jest absolutnie krytyczne, abyśmy mogli mówić o sukcesie w uczeniu się.
MODUŁ III – Umiejętności & kompetencje Neurolanguage Coaching®
Trzeci moduł kursu skoncentrowany jest na koncepcji NeuroLanguage Coaching®. Pozwala zrozumieć teorię i zasady, z których czerpie, a także wprowadzić do procesu uczenia się języka tradycyjny coaching oraz wiedzę o mózgu, pochodzącą z dziedziny neuronauki. Skutkuje to powstaniem nie tylko zupełnie nowego stylu przekazywania wiedzy językowej, ale również nowych modeli, które stanowią fundament całego procesu coachingu językowego NeuroLanguage® Coaching. Modeli takich jak: 3Ms, 5 Cs, PACT PQC i PROGRESS.
Wszystko, czego dokonujemy w procesie NeuroLanguage Coaching®, a przede wszystkim JAK to robimy, znajduje swoje uzasadnienie w wynikach badań nad mózgiem – jak mózg funkcjonuje, jak reaguje – i pozwala na tworzenie efektywnego, autentycznie spersonalizowanego procesu uczenia się języka.
OMAWIANE ZAGADNIENIA & ROZWIJANE UMIEJĘTNOŚCI
Czym są coaching językowy i NeuroLanguage® Coaching? Czym nie są?
Modele coachingowe – czy możemy stosować je w coachingu językowym?
Stawanie się coachem – transformacja stylu dyrektywnego (zmiana na poziomie postawy)
Wprowadzenie wiedzy o mózgu oraz zasad z dziedziny neuronauki
Jaki jest optymalny stan do uczenia się?
Zrozumienie jak uczy się coachee
Zastosowanie zasad coachingowych w uczeniu się języka
Włączenie zasad coachingu i wiedzy o mózgu do procesu NeuroLanguage Coaching®
Wprowadzenie narzędzi i modeli NeuroLanguage® Coaching; praktyka ich stosowania
Nadawanie struktury sesjom NeuroLanguage® Coaching
Realizacja sesji coachingu językowego NeuroLanguage® Coaching
NeuroLanguage Coaching® jako podejście i metoda
Zastosowanie NeuroLanguage® Coaching w modelu PACT PQC – przemycanie gramatyki w rozmowach w stylu coachingowym
Pobierz SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM >>
Prowadząca: Marzeną Pepłowską-Osiecką, Professional Neurolanguage Coach i licencjonowany trener ELC
Hybrydowy – Sesje online rozpoczynają się 10 maj + sesje stacjonarne w Warszawie, 7-8 czerwiec 2025
|